V tednu otroka, ki je letos potekal od 2. do 7. oktobra 2023, smo v šoli za najmlajše pripravili pestro in zanimivo dogajanje. Učenci so se najprej pomerili v šolskem krosu. Teku je sledila slavnostna podelitev pohval za vztrajnost in trud ter fotografiranje najhitrejših tekačev. Prvošolce je nato obiskal policist. Z njim so se učenci naučili pravilno prečkati cestišče. Pogovorili so se tudi o varnosti in vidnosti v prometu, zato smo se naslednji dan brez skrbi odpravili na jesenski pohod. Med vračanjem s pohoda so se učenci z največjim veseljem poigrali še s predšolskimi prijatelji iz vrtca Polžek. Sledil je obisk medicinskih sester iz ZD Ivančna Gorica. Učencem sta prikazali pravilno ščetkanje zob ter jih poučili, kako skrbimo za svoje zdravje. Teden se je kar prehitro bližal koncu. Učenci so se igrali družabne namizne igre ter si povsem za zaključek ogledali risanko, hkrati pa se pogostili s pečenim kostanjem, kokicami in s sokom. Teden je bil res čudovit in otroško obarvan. Vsi skupaj se že veselimo naslednjega tedna otroka.