Portal Lo.Polis

Arhivi

SVETOVALNA SLUŽBA

Pedagoginja Bojanca KRIŽMAN01/ 6207442

Šolska svetovalna služba v šoli pomaga in sodeluje z namenom, da bi bili vsi posamezni udeleženci (učenci, učitelji, vodstvo in starši) v šoli kot celota čim bolj uspešni pri uresničevanju temeljnih sistemsko zastavljenih splošnih in posebnih vzgojno-izobraževalnih ciljev.

Njena temeljna naloga je, da se na podlagi svojega posebnega strokovnega znanja preko svetovalnega odnosa in na strokovno avtonomni način vključuje v kompleksno reševanje pedagoških, psiholoških in socialnih vprašanj vzgojno-izobraževalnega dela v šoli. Pri tem sodeluje z vsemi udeleženci v šoli in po potrebi z ustreznimi zunanjimi ustanovami.

Temeljne prednostne naloge šolske svetovalne službe:

• šolski novinci – postopek vpisa, spremljava in pomoč pri premagovanju morebitnih težav,
  • karierna orientacija – prehod v srednjo šolo,
  • koordinacija nacionalnega preverjanja znanja,
  • pomoč in podpora učencem na področju učenja in/ali v osebnem, socialnem in telesnem razvoju,
  • priprave in koordiniranje oblik pomoči učencem z učnimi težavami,
  • sodelovanje z učitelji pri izdelavi individualiziranih programov,
  • identifikacija nadarjenih učencev,
  • spremljanje in koordinacija dela z nadarjenimi učenci,
  • izvedba izbirnega postopka obveznih in neobveznih izbirnih predmetov ter oblikovanje manjših učnih skupin,
  • koordinacija šolanja na domu,
  • organizacija šole v naravi,
  • sodelovanje pri organizaciji in izvedbi sodelovanja s starši,
  • sodelovanje pri izdelavi plana izobraževanja za učiteljski zbor,
  • aktualna problematika – raziskave,
  • sodelovanje pri sistematičnem načrtovanju in evalvaciji vzgojno-izobraževalnega dela šole,
  • sodelovanje v projektih, ki potekajo in uvajanje novosti s pedagoško- psihološkega  področja,
  • analiza uspeha in vzgojne problematike šole,
  • raziskovalno delo v smislu spremljanja in evalvacije prednostnih nalog,
  • prizadevanje za dobro psihosocialno klimo šole,
  • ter sodelovanje na področju socialno-ekonomskih stisk.

V strokovnem pogledu je svetovalna služba pri svojem delu avtonomna. Vselej je dolžna posredovati korektna strokovna mnenja. O strokovnih vprašanjih in o načinih svojega dela odloča sama. Ima pravico in dolžnost odkloniti vse naloge in zadolžitve, ki so v nasprotju s strokovno etičnimi načeli dela.

Pri šolskih svetovalni delavki se lahko oglasite v terminu ali po vnaprejšnjem dogovoru po telefonu.