Danes, 7. 6. 2023, so imeli učenci 6.a in 6. b kulturni dan. Ogledali so si rojstni kraj in hišo našega največjega pesnika Franceta Prešerna, v kateri so učenci videli tudi Prešernovo zibelko in mizo, za katero je vsa družina preživela veliko lepih trenutkov in kjer so otroci začeli svoje šolanje. Pot so nadaljevali do Doslovč, kjer se je rodil pisatelj Fran Saleški Finžgar. Vodiča sta predstavila njegovo življenjsko pot in dela. Preko posnetka pa je učence nagovoril kar pisatelj sam ter iz prve roke opisal svoje otroštvo. Na koncu so se učenci ustavili še v Rodinah, domačem kraju Janeza Jalna, znanega predvsem po literarnem delu Bobri. Njegov pranečak je na duhovit način opisal vsa področja njegovega delovanja. Gorenjska pokrajina in sončno vreme sta učencem pričarala nasmeh na obraz in polni lepih vtisov so odšli domov.

Jasmina Vodenik