V četrtek, 15. 12. 2022, se je nekaj četrtošolcev in petošolcev PŠ Višnja Gora udeležilo popoldanske čebelarske delavnice. Najprej so se poučili o pomenu čebel za človeka in naravo ter spoznali čebelarjeva zimska opravila, kot je na primer zbijanje in žičenje satnikov. Vse se jim je zdelo zabavno in poučno, zato so se vsi preizkusili v vsem.

Začeli so z ulivanjem sveč. Medtem ko se je vosek talil, so pripravili silikonske modele za ulivanje sveč in božičnih okraskov. Vanje so ulili vosek in čakali, da se strdi. Iz satnice so ročno zvijali sveče. Precej spretnosti so potrebovali za zbijanje in žičenje satnikov.

Med odmorom so se okrepčali z jabolčnim sokom, s čajem z medom in piškoti.

Domov so odnesli svečko, zvito iz satnice, božične okraske ter svečke pa so izdelali kot darilca, ki jih bo šola priložila novoletnim voščilom.

Navdušeni nad novo pridobljenimi čebelarskimi spretnostmi in svojevrstnimi voščenimi izdelki so si že rezervirali mesto na naslednji, takrat kulinarični delavnici, na kateri se bodo posladkali z medenimi pecivi.

Miha Potočar in Mojca Hrvatin