Osrednja tema letošnjega Tedna otroka, ki je potekal od 3. do 9. oktobra, je bila SKUPAJ SE IMAMO DOBRO. In res smo se imeli.

Drugošolci so v tem tednu uživali v ogledu risanke, v igranju namiznih in družabnih iger, medrazredno so se pomerili v igri med dvema ognjema, izkazali so se z veliko mero ustvarjalnosti, vztrajnosti in sodelovanja v izdelovanju škratovih gozdnih hišic in drugih izdelkov iz naravnih materialov. Najboljša dejavnost tedna pa je bila MINI OLIMPIJADA. S sovrstniki občine so se zbrali na nogometnem igrišču v Ivančni Gorici. Kot vsaka olimpijada se je tudi ta pričela slovesno. Učenci so ob zvokih olimpijske himne prinesli olimpijsko zastavo in baklo, poslušali in izrekli so tudi prisego. V uvodnem delu sta jih nagovorila tudi župan občine Ivančna Gorica, gospod Dušan Strnad, ter Mitja Petkovšek, eden najuspešnejših slovenskih orodnih telovadcev. Učenci so nato organizirano krožili po postajah, ki so jih pripravili klubi in društva iz Ivančne Gorice. Ko smo se prijetno utrujeni vrnili v šolo, je tam že omamno dišalo po sveže pečenem kostanju.

V šoli le ni vedno tako slabo.

Učiteljici 2. razreda