Ker se približuje evropski dan jezikov, se je naša šola, kot že vrsto let, nanj še posebej pripravljala.

V ponedeljek, 19. 9. 2022, so bile izvedene pripravljalne delavnice, kjer so učenci 7. in 8. razredov po skupinah pripravljali opise znamenitosti Ljubljane in Novega mesta v angleščini in nemščini. Hkrati pa so učenci pripravili vprašanja v angleščini in nemščini za intervjuje turistov iz različnih držav sveta.

V sredo, 21. 9. 2022, so se v Ljubljano z vlakom najprej odpravili učenci 7. razredov, v četrtek, 22. 9. 2022, pa še učenci 8. razredov matične šole in PŠ Višnja Gora.

V angleščini in nemščini so prebirali opise znamenitosti ter intervjuvali tujce v obeh tujih jezikih.

Da bi poudarili tudi pomen maternega jezika, so učenci 7. razredov dodatnega pouka PŠ Višnja Gora spraševali Slovence o Francetu Prešernu in Valentinu Vodniku in jim povedali marsikatero dokaj neznano zanimivost o obeh velikanih naše književnosti.

Učencem je popoldne kar prehitro minilo, saj so se zabavali in marsikaj naučili.

Petra Rus Mušič

Vtisi učencev

7. razred

Bilo je noro zabavno, sploh pa, ko smo imeli prosti čas in smo spraševali tujce ter Slovence.

Lučka, Kaja, Mia, Urška

Zelo je bilo zabavno, saj smo se naučili veliko novih stvari.

Tin, Erazem, Aljaž, Jan, Luka

Bilo je zabavno, smešno, poučno … Zelo smo uživale.

Vita, Aida, Eneja

Všeč nama je bilo, ker smo imeli intervjuje v angleščini.

Anže, Nejc

Dobili smo nove prijateljice. Bilo je zabavno, veselo.

Stina

V Ljubljani je bilo super! Zakon! Se splača iti še kdaj.

Ela

8. razred

Imeli smo se zelo fino, bilo je zanimivo. Novo mesto mi je zelo všeč.

Lina, Vid

Bilo je super, imeli smo se fajn. Všeč mi je bila hrana.

Andraž, Urh

Bilo je zelo zabavno in poučno, saj sem bila prvič v starem delu Novega mesta. Raziskali smo Novo mesto in se veliko naučili.

Meta, Isabella, Neža

Bilo je dobro, ker smo bili veliko časa sami (v skupinah) in samostojni.

Jurij

Bilo je super. Komaj sem čakala na ta dan, ker je moj najljubši predmet angleščina. Upam, da bomo še kdaj šli!

Patricija

Bilo je v redu. Zabavali smo se. Zdelo se mi je, da je zelo hitro minilo.

Nina