Planet Zemlja je edina stvar, ki si jo delimo vse živali, rastline in ljudje na tem svetu. Je naš edinstven, unikaten in neponovljiv dom, do katerega pa se ljudje vedemo vse prej kot spoštljivo.

V šolah je ekologija pogosto tema pogovora, saj se zavedamo, da lahko le s konkretnim ozaveščanjem mladih nekoč pride do korenitih sprememb v načinu življenja. Na razredni stopnji smo z učenci v ta namen sodelovali v projektu Planetu Zemlja prijazna šola. Poleg sodelovanja v razrednih čistilnih akcijah smo otroke preko izbrane eko knjige in zanimivih dejavnosti poučili o posledicah onesnaževanja in načinih, kako lahko vsak posameznik poskrbi za čistejše okolje.

Ob dnevu Zemlje smo v avli šole ustvarili tudi krasno likovno razstavo.

Učiteljica Maja Berčon