V petek, 1. aprila 2022, se je na OŠ Mokronog odvijalo regijsko tekmovanje iz konstruktorstva in tehnologij obdelave gradiv. S Podružnične šole Višnja Gora sta se ga udeležili učenki 7. b, in sicer Nina Kostanjevec in Jagoda Mežnarčič.

Tekmovali sta v kategoriji T2 – izdelava izdelka iz lesa z uporabo električnega orodja. Na državno tekmovanje se uvrsti prvi par v posamezni kategoriji obdelav gradiv.

Tekmovalci so morali v dveh šolskih urah po svoji zamisli izdelati stojalo za servirni sladkor in cenik, ki se uporablja v gostinskih obratih. Narisati so morali tehnično skico z ustreznimi merami ter izdelati izdelek. Rdeča nit tekmovanja je bila pravljica Mojca Pokrajculja, zato so morali svoj izdelek povezati s pravljico.

Nina in Jagoda sta se odlično odrezali. Z izvirno zamislijo in natančno izdelavo sta si prislužili prvo mesto in uvrstitev na državno tekmovanje, ki bo 14. maja 2022 na Pedagoški fakulteti v Ljubljani.

Zapisala mentorica:

Katja Bizjak, prof.