DAN JEZIKOV NA OŠ STIČNA

26. septembra vsako leto obeležujemo mednarodni dan jezikov. To je dan, ko praznujemo jezikovno raznolikost v Evropi in spodbujamo učenje jezikov.

Na OŠ Stična smo dan jezikov zaznamovali z delavnicami, ki jih je pripravil aktiv tujih jezikov.

V ponedeljek smo se pripravljali v šoli na delavnicah, v sredo in četrtek pa smo z učenci odšli na teren.

V sredo, 22. 9. 2021, smo 41 učencev sedmih razredov matične šole in podružnične šole Višnja Gora odpeljali v Ljubljano. Tam so samostojno in suvereno izpeljali program, ki smo si ga zamislili učitelji. V četrtek, 23. 9. 2021, je v Novem mestu svojo nalogo uspešno opravilo tudi 30 učencev osmih razredov.

Pri programu je sodelovalo 19 učencev PŠ Višnja Gora: 15 učencev obeh oddelkov 7. razreda ter 4 učenke 8. razreda.

Preživeli smo dva čudovita, s soncem obsijana dneva.

Nekaj vtisov, ki so jih zapisali naši učenci:

Danes sem se imela zelo lepo. Všeč mi je bilo tudi zato, ker smo lahko preživeli dan s svojimi prijatelji. Rada bi, da bi to leto še enkrat odšli na dan jezikov. In bi imeli še kakšne druge naloge.

Patricija, 7. aV

Zanimivo mi je bilo in lepo sem se imela s prijateljicami.

Lina, 7. aV

Bilo je odlično! Zanimivo, zabavno, super!

Ronja, 7. aV

Najbolj mi je bilo všeč, ko smo intervjuvali tuje turiste in ko smo na koncu šli v McDonald’s.

Ela, 7. bV

Všeč mi je bilo, da smo sami hodili po Ljubljani ter da smo potovali z vlakom.

Neža in Nina, 7. bV

Bilo je super, saj smo lahko sami hodili po Ljubljani.

Vid, 7. bV

Imela sem se zelo dobro. Mesto je zelo lepo in zanimivo za videti, ima zelo veliko ulic.

Viktoria, 8. V

Meni je bilo zelo všeč. Spremenila bi le postrežbo hrane. Ljudje so bili super in prijazni.

Klara, 8. V

Všeč mi je bilo, ko smo šli naokoli po Novem mestu sami. Lahko bi izboljšali hrano.

Tanja, 8. V

Katja Sredič Rus, učiteljica angleščine