Učenci čebelarskega krožka šolsko leto zaključujemo z nizom aktivnosti, ki so bile v preteklosti odpovedane oz. prestavljene. Najprijetnejši del čebelarjenja, točenje medu, smo opravili pri našem mentorju, g. Bobnarju. Pripravil je sate, polne akacijevega medu, ki jih je pred tem pripeljal iz Prekmurja. Pokazal nam je, kako se odstrani voščene pokrovčke in med iztoči iz satja. Vsi smo pomagali, zato smo si na koncu privoščili svež kruh z medom. Nekaj dni za tem smo se odpravili v Hišo kranjske čebele, kjer nas je po razstavi vodila mentorica krožka na matični šoli, Petra Peunik Okorn. Videli smo zelo zanimive čebelarske predmete in interaktivno predstavitev. Veliko smo spraševali in izvedeli veliko zanimivega. Za zadnji čebelarski podvig tega šolskega leta pa smo si zadali izlet z vlakom v Botanični vrt Univerze v Ljubljani. Tam stoji čebelnjak, za katerega skrbi profesor dr. Janko Božič. Pripovedoval nam je o različnih vrstah čebel z različnih koncev sveta in postregel z zanimivostmi iz življenja žuželk. Skupaj smo pregledali čebelje družine, nato pa smo se odpravili na sprehod v botanični vrt, kjer so rastline s celega sveta. V dejavnostih pri čebelarskem krožku smo zelo uživali in se naučili veliko novega.
Zapisala Kristijan Rešetič in Ana Šimac
Točenje medu. V Hiši kranjske čebele se učimo o čebelah.
Pred Hišo kranjske čebele.
V Hiši kranjske čebele podrobno spoznamo našo kranjsko sivko. Pregled čebelje družine v čebelnjaku Botaničnega vrta v Ljubljani.
Čebela lahko tudi piči, zato smo se zaščitili oziroma opazovali delo skozi zaščitno steklo. Pogled na čebelnjak v Botaničnem vrtu.