POHOD Z LUČKAMI PO OKOLICI VIŠNJE GORE

Kar 200 učencev Osnovne šole Stična (matične šole ter podružničnih šol Višnja Gora in Krka) in njihovih staršev se je v soboto, 7. decembra, udeležilo tradicionalnega nočnega pohoda.

Tokrat smo s hojo pričeli na Mestnem kopališču v Višnji Gori in jo nadaljevali po listnati gozdni poti do starega gradu ter se nazaj do izhodišča vrnili skozi staro mestno jedro. Najbolj čaroben je bil pogled na dolgo kačo luči, ki se je vila pred in za nami. Ob prijetnem klepetu je dveurni pohod s pogledom na razsvetljeno Višnjo Goro minil, kot bi mignil. Na cilju pa smo se imeli možnost pogreti s toplim čajem in se poveseliti ob glasbi.

Za uspešno izveden pohod, do sedaj zagotovo najbolj množičen, so zaslužni vodniki Planinskega društva Polž, katerim smo hvaležni, da nas vedno znova varno vodijo po čudovitih nam znanih in manj znanih poteh, ki nam puščajo polno vtisov.

Darja Bregar