01 7884040 psvg@gmail.com

Čebelarja iz Čebelarskega društva Stična na obisku pri petošolcih

V petek, 15. 11. 2019, je bil dan slovenske hrane, v sklopu katerega smo na OŠ Stična izvedli tudi tradicionalni slovenski zajtrk.

Na podružnični šoli Višnja Gora sta učence petega razreda po zajtrku obiskala čebelarja iz Čebelarskega društva Stična – Jožica Pevec, ki z našo šolo sodeluje že vrsto let, ter podpredsednik društva Anton Kastelic.

Že od nekdaj človeka navdušuje skrivnostni svet življenja čebel, ki je zanimiv predvsem čebelarjem, a tudi učencem naše šole, ki pridno obiskujejo čebelarski krožek. Čebelarja sta nam podrobno predstavila življenje čebel, čebelarsko opremo, čebelnjak, pridobivanje medu, čebelje pridelke in še mnogo zanimivosti. Preizkusili smo tudi čebelarsko opremo in na koncu skupaj zapeli Slakovo pesem Čebelar.

Petošolci so z zanimanjem poslušali in srkali znanje čebelarjev in pripovedovali o svojih izkušnjah. Zahvaljujemo se Čebelarskemu društvu Stična za vsakoletno sodelovanje ter prijetno srečanje in jim želimo: Naj medi!

    Bernarda Kunstelj Lepojić in Jasmina Selko