Le enkrat v življenju se doživi ta poseben dan, ko postanemo prvošolci.

1. septembra je prag Podružnične šole Višnja Gora prvič prestopilo 34 prvošolcev. Ta dan je pomembna življenjska prelomnica tako zanje kot za njihove starše.

Prvošolčke sta ob sprejemu nagovorila gospod ravnatelj in gospod župan ter jim zaželela, da bi se v šoli prijetno počutili, se veliko naučili in med seboj dobro sodelovali. Policist jim je predstavil varnost na poti v šolo. Starejši učenci pa so zanje pripravili kratek program s petjem in plesom. Učiteljice so jih popeljale do njihovih razredov, kjer so morali s simboličnim skokom čez vrvico preskočiti prag učilnice 1. razreda. Za svoj pogum so prejeli diplomo in rumeno rutico.  V učilnici so dobili že prvo nalogo. Poiskati so morali svoje pisemce, si izbrati lonček za pisala in pobarvati pobarvanko. Ob koncu druženja so se tudi posladkali.

Vsem prvošolcem želimo, da bi v hram učenosti vstopali pogumno in veselo ter se ne bi ustrašili padcev in težav. Odrastejo naj v dobre in poštene ljudi ter vedno sledijo svojim ciljem in sanjam.

Zapisala Petra Krmelj