Učenci Osnovne šole Stična (matična šola in Višnja Gora) smo se udeležili izmenjave z Realschule v Hirschaidu.
Izmenjava za slovenske učence je potekala od 8. do 12. oktobra, nemški učenci pa nam bodo vrnili obisk spomladi.
Stanovali smo vsak pri svoji družini. Z družinami smo preživeli čas večinoma popoldne, po koncu šolskega programa.V ponedeljek popoldne smo prispeli v Hirschaid, kjer so nas pričakali nemški učenci z družinami in učitelji. V torek smo po spoznavnih igrah obiskali Kmečki muzej. Tam smo videli, kako se peče kruh in dela maslo. Tudi sami smo se preiskusili v peki kruha in izdelavi masla.
Naslednji dan smo bili prisotni pri njihovem pouku, potem pa smo se z avtobusom odpeljali na ogled mesta Würzburg. Po odličnem kosilu smo si ogledali bližnjo rezidenco.
V četrtek smo imeli uro glasbe v Realschule, kjer smo se naučili pesem in jo kasneje zapeli županu mesta Hirschaid. Popoldan smo se družili z učenci in njihovimi družinami.
V petek smo se polni novega znanja in čudovitih doživetij odpravili na dolgo pot proti domu. Izmenjave smo se udeležili z namenom, da spoznamo nove kulture, prijatelje in da se naučimo sporazumevati v nemškem jeziku in znanje seveda tudi nadgradimo.
Seveda nam je uspelo. Izkušnja je bila za vse nas čudovita in upamo, da jo kdaj spet ponovimo.

Učenki OŠ Stična: Neža Marinčič in Sara Jontes