Mednarodni TEDEN OTROKA smo si popestrili tudi drugošolci iz Višnje Gore.

Najprej smo si v torek pripravili jesenski kros. Tekli smo na vso moč in čisto malo utrujeni vsi prišli do cilja.

V sredo smo se podali v gozd. Ustvarjali smo iz listja, kamnov, palic, gob, lubja … Ves ta material smo zlagali in postavljali: malo levo, malo desno, spet levo pa spodaj in še zgoraj … Nastale so čudovite slike!

V petek smo teden otroka zaključili z naravoslovnim dnem na temo zdravja. Iz zdravstvenega doma sta nas obiskali medicinski sestri. Prva se je posvetila higieni zob. Utrdili smo svoje znanje o rednem, vsakodnevnem umivanju zob in na koncu pred ogledalom še enkrat praktično ponovili pravilno umivanje le-teh. Druga medicinska sestra je z nami delila znanje o osebni higieni. Veselo smo klepetali in si izmenjavali osebne izkušnje. Na koncu smo si vsi še enkrat pravilno, temeljito umili roke.

In nismo pozabili tudi na temo letošnjega TEDNA OTROKA – PROSTI ČAS. Vsak dan smo si ga nekaj vzeli in uživali, kot znamo le drugošolci!

Bernarda Kunstelj Lepojič