V okviru projekta Beremo s tačkami je v začetku septembra učence 2. a in 2. b razreda PŠ Višnja Gora obiskal terapevtski par društva Tačke pomagačke. Na obisk sta prišla vodnica Jana Miklič in kuža Oli.

Oli je terapevtski pes, ki otrokom pomaga pri branju. Ker učenci začenjajo z opismenjevanjem, je ura srečanja potekala tudi v tej smeri. Obenem pa je bil namen srečanja osveščanje otrok o odnosu in skrbi do živali. Učenci so se naučili, kako se psu približati, kako ga peljati na sprehod, kako ga hraniti, krtačiti, kako mu nadeti nagobčnik ter kako mu umivati zobe in za njim pospravljati kakce.

Oli nas je vse očaral in navdušil s svojimi spretnostmi in ubogljivostjo.  Hvala njegovi vodnici za čudovito izkušnjo.

Maja Berčon