V sredo, 11. 4. 2018, so se učenci izbirnega predmeta šolsko novinarstvo, PŠ Višnja Gora, odpravili na obisk dveh medijskih hiš.

Najprej so obiskali Pro Plus, ki ustvarja komercialne televizijske programe POP TV, Kanal A, KINO, BRIO in OTO ter spletno stran 24ur.com. Voditelj informativne oddaje Svet na Kanalu A, Gregor Trebušak, jim je na zanimiv način predstavil novinarsko delo. Ogledali so si tudi prostore, kjer nastaja informativna oddajo 24 ur, masko ter režijo.

Zatem so se odpravili na Radio 1, kjer so jih čakali znameniti radijski voditelji, in sicer Matjaž Lovše, Iztok Gustinčič in Tomaž Klepač. Po kratki predstavitvi radijskega dela in deljenju avtogramov so se učenci v živo oglasili s pozdravom, Lan pa je prav tako s slušalko na ušesih v živo poklepetal z Matjažem Lovšetom.

Za konec so se odpravili na ogled filma in si privoščili priboljške, ki spadajo zraven.

Ugotovili so, da je novinarsko delo zanimivo, da mora biti novinar dober bralec ter raziskovalec in da je tako delo način življenja.

Petra Rus Mušič, prof.