Prvi šolski dan za prvošolce

V torek, 1. septembra 2020, je šolski prag prvič prestopilo 38 prvošolcev Podružnične šole Višnja Gora. To je začetek nečesa čisto novega. Zato je bil dan poln vznemirjenja, pričakovanj, dvomov, radovednosti, veselja … Skupaj s starši so se zbrali pred šolo, kjer so jih nagovorili ravnatelj Marjan Potokar, župan občine Ivančna Gorica Dušan Strnad in policist, ki jih je opozoril na skrb za prometno varnost na poti v šolo. Ogledali so si kratek program, ki so ga pripravili naši četrtošolci.

Po fotografiranju so učiteljice pospremile prvošolce v njihov razred, kjer je sledil skok čez vrvico. Po uspešnem skoku v razred so učenci prejeli diplomo in rumeno rutico. S pomočjo imen na posameznih pozdravnih pismih so poiskali svoje sedežno mesto, kjer so jih čakala različna presenečanja. Medtem pa sta razredničarki staršem podali nekaj osnovnih informacij.

Poslovili smo se polni veselja in upanja na uspešne, zadovoljne ter zdravja polne prihodnje šolske dni.

Učiteljice 1. razredov